MĚSTSKÉ TYLOVO DIVADLO V KUTNÉ HOŘE KINO MODRÝ KŘÍŽ V KUTNÉ HOŘE

METinHD

Záznamy z Metropolitní opery v New Yorku

 

GAETANO DONIZETTI   |  DON PASQUALE

Sobota 10. 10. | 19:00 hod.

Záznam opery Don Pasqual v Metropolitní opeře v New Yorku z roku 2010 v italském nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka záznamu 142 minut.

Děj opery Don Pasquale se odehrává v Římě v polovině 18. století. Ve třech dějstvích vypráví příběh Dona Pasquala, který svému synovci nepřeje sňatek s chudou Norinou a chce, aby si vzal bohatou nevěstu, kterou mu vybral. Jeho blízcí na něj proto připraví důmyslný podvod, který však nakonec povede ke šťastnému konci.

Pod dirigentskou taktovkou Jamese Levina se představí sopranistka Anna Netrebko v roli Noriny. Dále se předvedou tenorista Mariusz Kwiecien či barytonista John del Carlo.

Účinkují:  Anna Netrebko, Matthew Polenzani, John Del Carlo, Mariusz Kwi

Dirigent: James Levine

Režie: Otto Schenk


RICHARD WAGNER   |  BLUDNÝ HOLANĎAN

Sobota 24. 10. | 19:00 hod.

Záznam opery Bludný Holanďan z Metropolitní opery v New Yorku. Německé nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka záznamu 164 min.

Režisér François Girard, jehož mystické pojetí Parsifala utopeného v moři krve se v Met stalo jednou z nejúspěšnějších inscenací uplynulých let, obrátil pozornost k jinému Wagnerovu dílu, Bludnému Holanďanovi. Ruský basbarytonista Jevgenij Nikitin se představí v roli tajemného Holanďana, odsouzeného věčně bloudit po širých mořích. Anja Kampe zpívá oddanou Sentu, jejíž láska je to jediné, co ho může zachránit. Její posedlost podobiznou záhadného mořeplavce reflektuje i scénografické pojetí, v němž se celá scéna Met promění v obří olejomalbu. Franz-Josef Selig ztvární roli Sentina otce Dalanda, Sergej Skorochodov bude zpívat myslivce Erika, David Portillo Kormidelníka a Mihoko Fujimura se představí v roli Sentiny chůvy Mary. Orchestr řídí legendární dirigent Valerij Gergijev. Tato inscenace vznikla v koprodukci s Operou Québec a Nizozemskou národní operou v Amsterdamu.

Účinkují: Anja Kampe, Mihoko Fujimura, Sergej Skorochodov, David Portillo, Jevgenij Nikitin, Josef Selig

Dirigent: Valerij Gergijev

Režie: François Girard


GIUSEPPE VERDI   |  RIGOLETTO

Sobota 7. 11. | 19:00 hod.

Záznam opery Rigoletto z Metropolitní opery v New Yorku. Italské nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka záznamu 148 min (včetně jedné přestávky).

Režisér Michael Mayer zasadil inscenaci Verdiho slavné tragédie do Las Vegas šedesátých let dvacátého století. Ve svém pojetí se nechal inspirovat neformálním sdružením herců a umělců Franka Sinatry, známým pod názvem Rat Pack. Výborný polský tenorista Piotr Beczała ztvárnil zhýralého vévodu z Mantovy, tragickou roli Rigoletta zpívá Željko Lučić, Diana Damrau Rigolettovu dceru Gildu a skvělý slovenský basista Štefan Kocán se představil jako Sparafucile.

Účinkují: Diana Damrau, Piotr Beczała, Željko Lučić, Štefan Kocán

Dirigent: Michele Mariotti

Režie: Michael Mayer       


GIACOMO PUCCINI   |  TOSCA

Sobota 12. 12. | 19:00 hod.

Záznam opery Tosca z Metropolitní opery v New Yorku. Italské nastudování s českými titulky, vstupné 300 Kč. Předpokládaná délka záznamu 173 min (včetně dvou přestávek).

Podmanivou partituru Pucciniho dramatické tragédie Tosca v působivé inscenaci režiséra Sira Davida McVicara, která obsahuje jedny z Pucciniho nejznámějších a nejkrásnějších melodií, bude řídit šéf PKF – Prague Philharmonia Emmanuela Villaume. Jako vášnivá diva Tosca se představí Sonja Jončeva, jejím jevištním partnerem, idealistickým malířem Mariem Cavaradossim, bude Vittorio Grigolo a tyranského barona Scarpiu, šéfa římské policie, ztvární Željko Lučić.

Účinkují: Sonja Jončeva, Vittorio Grigolo, Željko Lučić, Patrick Carfizzi

Dirigent: Emmanuel Villaume

Režie: Sir David McVicar